ALIŞVERİŞ SEPETİNİZ (BOŞ) HESAP YÖNETİMİ
Merhaba, üye girişi yapmak için tıklayın.
Doublea A4 Kağıt
1063 5.0
29.16 https://www.yukselenkirtasiye.com.tr Stoklarda! Hemen Sipariş Ver!

Doublea A4 Kağıt Doublea Kağıt A4 80gr. 500´lu

Stok KoduDoublea
Yeni
Ürün
Kdv Dahil 29,16 
Stokta var
Bu üründen Paket
Ürün Açıklaması

Double A Kağıdını 7 Avantajı

Bütün sır lifte ve Double A'in yüksek lif içeriği, yüksek hızda çalışan makineler için en iyi fotokopi kağıdıdır.

İşte bunun yedi sebebi:

• İyi Rantabilite: Hassas dönmeli kesme makinelerimiz, fotokopi makinelerinde meydana gelen sıkışmaları azaltmaktadır ve kesintisiz 24 saat boyunca dakikada 60 yaprakla, bağımsız laboratuvar koşullarında gerçekleştirilen zorlu "Sıkışıklık Yok" Rantabilite testleriyle kalitesi kanıtlanmıştır.

• Baskı Keskinliği:Double A'nın pürüzsüz yüzeyi, tonerin güzel bir şekilde geçmesine ve fotokopilerin, asılları kadar iyi olmasına olanak sağlamaktadır.

• Mükemmel Pürüzsüzlük:Double A'nın pürüzsüz yüzeyi, yüksek kalitede bir etki vermekte ve bilhassa yüksek hızda çalışan makinelerde, fotokopiyi zahmetsiz kılmaktadır.

• Aydınlık Görünüm:Double A'nın 148-151 CIE beyazlığı, yüksek baskı kontrastı ve solmaya karşı direnç ortaya koymaktadır.

• Arttırılmış Fotokopi Performansı: Yaprak kesme makinemizde buluna keskin bıçaklar, baskı ya da fotokopi esnasında ortaya çıkan toza miktarını azaltmakta ve ofis malzemelerinin ömrünü uzatmaktadır.

• Çift Yüz Kullanılabilirliği: Double A'nın yüksek kalitedeki liflerinden kaynaklanan yüksek matlık ve mükemmel oluşum, her iki tarafın da kullanılabilmesine imkan vermektedir.

• Belgelerin Daha Uzun Saklanma Süresi: Asit içermeyen kağıtların raf ömrünün daha uzun oluşu, belgeleri saklamak için kusursuz olmasını sağlar.

 

Double A Kağıdının Özellikleri

Double A'nın, kendisine benzersiz özelliğini sağlayan 30 milyon lifi, şu özelliklerini sağlamaktadır:

• Pürüzsüz yüzey

• Yüksek yoğunluk

• Yüksek matlık

• Düşük toz miktarı

• İyi oluşum

 

Pürüzsüzlük

Pürüzsüzlük, bir kağıdın yüzeyinin yassı olarak düzlüğünün ölçüsünü ifade eder ve bu, kağıdın yazıcıda ya da fotokopi makinesindeki hareketini etkiler. Yüzey ne kadar pürüzsüz olursa, kalite hissi o kadar yüksek olur, göze o kadar hoş görünür ve özellikle de yüksek hızda çalışan makinelere o kadar uygun olur.

Pürüzlülük, kağıdın pürüzsüzlüğü ölçülürken dikkate alınır ve değeri ne kadar düşük olursa, kağıt o kadar iyi demektir. Kağıdın pürüzlülüğü, yerçekimi kuvvetine bağlı olarak, kağıdın alt ya da üst tarafında çeşitli yerlerde görülebilmektedir.

Kıvrılma Kıvrılma kuvveti, kağıdın fotokopi makinesiyle olan temasını arttırır ve yırtılmasını engeller; kıvrılma kuvveti ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

Yoğunluk İyi kağıdın bir başka özelliği de yoğunluktur. Yoğunluk, kağıdın sertliğini, pürüzsüzlüğünü ve matlığını ifade eder; yoğunluk arttıkça, yüzey pürüzsüzleşirken matlığı ve sertliği de azalmaktadır.

Matlık Matlık, kağıdın içinden ne kadar ışık geçmesinin engellendiğinin ölçüsüdür. Yüksek matlık seviyesi, genellikle yüksek lif içeriğiyle ilişkilendirilmekte ve test koşulları altına yüksek oranda toz okunması sonucunu vermektedir. Double A'nın matlığı; en az toz miktarıyla matlık sağlayan selülozunun eşsiz özelliklerinden ileri gelmektedir. 

Toz Miktarı Toz Miktarı da iyi bir kağıt oluşumunun anahtarlarından biridir ve dolgu kullanımıyla ilgilidir. Yüksek toz miktarı eşittir yüksek dolgu miktarı.

Oluşum Oluşum; liflerin ve dolguların, kağıt yaprağı üzerinde ne kadar eşit dağıldığının bir göstergesidir.  Oluşumuz zayıf olan bir kağıdın, küçük ve büyük beneklerle dolu dengesiz bir yüzeyi olmaktadır.

Işık Haslığı Işık Haslığı, kağıdın solmaya ve güneş ışına maruz kaldığında gerçekleşebilecek renk değişimine karşı dayanıklılığının iyi bir göstergesidir.  Çizgi ne kadar uzunsa, kağıt o kadar uzun süre rengini koruyacaktır.

 

Sıkışıklık Yok' Rantabilite Testi

Double A kağıtları, yüksek hızlı bir fotokopi makinesinde kesintisiz olarak 100,000 adet 80gr. Double Akağıdının fotokopisinin çekilmesiyle gerçekleştirilen 'Sıkışıklık Yok' Rantabilite Testini geçmiştir. Serbest olarak denetlenen laboratuvar koşulları altında Double A Araştırma Merkezi'nde ve öncü bir fotokopi makinesi üreticisiyle gerçekleştirilen bu zorlu "Sıkışıklık Yok" testiyle, "Sıkışıklık Yok" derken ne kadar ciddi olduğumuzu kanıtlamış olmaktayız.

Double A, diğer fotokopi kağıtlarından pek çok yönüyle ayrılmaktadır ancak her şeyin başlangıcı, "EkiliAğaçlardan Gelen Kağıtlar" adını verdiğimiz kısa lif kaynağı oluşturma yönündeki devrimsel modelimizdir.

Double A'nın, 25 yıldan uzun bir süreye yayılan araştırma ve geliştirmenin sonucu olarak ortaya çıkmış olan hızlı büyüyen ve Tayland'ın toprak ve iklim koşullarına ideal biçimde uyum sağlayan melez okaliptüs ağacı; bugün Double A Kağıt Ağacı olarak bilinmekte ve "Ekili Ağaçlardan Gelen Kağıtlar" (PFFT) programı kapsamında ülke çapında 1,5 milyondan fazla çiftçi tarafından şimdiye kadar kullanılmamış olan topraklara dikilmektedir.

PFFT'nin Meyveleri

• Çiftçileri, çeltik tarlalarına Double A Kağıt Ağacı dikemeye teşvik etmektedir ki bu sayede, küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine neden olan karbon dioksiti emen yeşil alanlar artmaktadır.

• PFFT programı, Taylandlı çiftçiler için 5 milyon Baht (yaklaşık 292.000 TL.) ek gelir üretip, pirinç gibi asıl ürünlerinden elde ettiklerine katkıda bulunuyor. Programa katılmak için, uygun bir arazi, gerekli malzemeler ve işçilerden başka herhangi bir başlangıç yatırımına gerek duyulmamakta ve ağaç olgunluğa erişince çiftçiler kağıt üretimi için bunları Double A'ya tekrar satmaktadır. Çevre sorumluluğu gibi, şirket için çok büyük önem taşıyan sosyal sorumlulukla, program aracılığıyla elde edilen ek gelirin Tayland'ın tarımla uğraşan halkının yaşam kalitesini yükseltmesinden büyük mutluluk duymaktayız.

• Double A'da, hiçbir atık atılmaz: tüm yan ürünler ve selüloz ve kağıt üretiminden elde edilen artıklar, iklim dostu enerji üretiminde değerlendirilmektedir.  Ağaç kabukları, ahşap talaşları, odun özleri (lignin) ve siyah likörü, fabrikaya güç tedarik etmek amacıyla biokütle enerjisi üretmek için kullanılmakta ve enerji fazlası da, yerel halkın tüketimi için Tayland Elektrik Üretim Kurumu'na (EGAT) satılmaktadır